Népmese napja

Szeptember utolsó heteiben lelkesen készültek diákjaink a népmese napjára. A jeles naphoz közeledve az alsó tagozatosok királylányról és/vagy sárkányról szóló népmeséket olvastak, s hozzájuk szebbnél-szebb illusztrációkat készítettek. Ezekből a munkákból kiállítás készült az iskola hídján lévő faliújságra. Egy szép papír királykisasszony báb is ide került, Theisz Gabriella alkotása. Szeptember 29-én reggel iskolarádiós műsorral emlékeztünk meg Benedek Elekről, s a magyar népmesékről. A műsorban a 4. b osztályosok, Csap Réka, Gáll Hedvig Orsolya, Kiss Hunor, Kiss Nóra, és Kiszler Balázs szerepeltek. Utána a felső tagozatosok iskolarádión keresztül hallgattak meg egy magyar népmesét, az alsó tagozatos osztályokba pedig egy-egy felső tagozatos diák érkezett, mesével a jelképes tarisznyájában. Délután legügyesebbek rajzolók, s a báb készítője oklevelet és jutalmat is kaptak.
Jutalmazott tanulók:
Cseke Kornélia, Orsós Pál 1. a,
Rauh Miléna 1. b,
Balása Bálint,Bója Fanni, Theisz Gabriella 2. a,
Csere-Varga Lujza, Kiss Johanna, Sarmon Hanga, Tóth Zétény 2. b,
Bukovics Miléna 3. d,
Palánki Boglárka, Zsiros Leila, Belina Emma, Büki Lenke Flóra, Gáll Hedvig Orsolya, Csap Réka 4. b,
Berkes Arina, Klein Erik,Orsós Kevin, Horváth Kristóf 4.d
GRATULÁLUNK!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük